واحد پول تایلند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

در این مقاله قصد داریم درباره واحد پول تایلند (بات) صحبت کنیم و واحد پول تایلند را در ابعاد مختلف مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

تاریخچه تایلند

برای بررسی یک کشور، یک زبان و یا یک واحد پولی، ابتدا باید به فرهنگ و گذشته کشور رجوع کرد. تایلند نیز از این امر مستثنا نبوده و برای بررسی آن باید همه چیز اعم از تاریخ و موقعیت و واحد پول تایلند را مورد بررسی قرار داد.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

تایلند قدمت دیرینه ای در تاریخ دارد و قدمت آن به دوره نوسنگی باز می‌گردد، اما تایلندی که امروزه شاهد آن هستیم از به هم پیوستن ۳ پادشاه در قرن سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ایجاد شده است، حکومت تایلند اکنون بر عهده سلسله چاکری است و قدرت اصلی و پادشاهی این منطقه را این سلسله برعهده دارد.

مکان جغرافیایی

امروز می‌خواهیم درباره تایلند صحبت کنیم، کشوری که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و همسایگانی چون میانمار و کامبوج دارد، قسمت شمالی این کشور کاملاً از جنگل پوشیده شده و زبان مردم تایلند، تایلندی است و واحد پول تایلند را در این مقاله به طور کامل شرح خواهیم داد. باید گفت که این کشور پر از مکان‌های دیدنی بوده و سفر به آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند از قرن نوزده تاکنون به همین شکل بوده است و این پول که دارای دو نوع اصلی می‌باشد ازآن زمان تاکنون توسط مردم استفاده می‌شود و کاملاً برای مردم شناخته شده است، اما درباره اختلاف زمانی باید گفت که برای مسافران اختلاف زمان تهران تا تایلند حدود ۳ ساعت و نیم است، برای مثال اگر در تهران ساعت ۲ باشد، در تایلند ساعت ۵:۳۰ است، برای سفر از تهران به تایلند حدود ۷ ساعت زمان نیاز دارید، البته باید گفت که برای احتساب ساعت دقیق ورود به تایلند باید این ۷ ساعت را با ۳:۳۰ اختلاف زمانی تطبیق دهید، تا بتوانید به موقع و در زمان مورد نیاز به فرودگاه تایلند برسید.

دیگر قابلیتها

مردم این کشور دارای ۹۱ درصد نرخ سواد هستند، و از طرفی نرخ مهاجرت در آن صفر است که این امر سبب شده مهاجران زیادی به این کشور بیایند، که اکثر آنها چینی هستند و به همین دلیل هنگام قدم زدن در این کشور چینی‌های بسیار زیادی را مشاهده خواهید کرد. این‌ها مواردی است که باید قبل از سفر به تایلند به آن دقت کنید. همچنین این مورد که سفر به تایلند چه مقدار هزینه برای شما در بر خواهد داشت نیز باید مورد توجه قرار گیرد،. اما در کنار همه این مسائل باید بدانید که این سفر برای شما و خانواده تان بسیار دوست داشتنی بوده و در صورت توان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مسافرت می‌باشد و از همه لحاظ یک سفر فوق العاده را برای شما به ثبت خواهد رساند.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

سفر به تایلند

تایلند جزء کشورهایی است، که هر ساله مقصد سفر بسیاری از مردم قرار می‌گیرد، در ایران نیز تایلند مسافران مخصوص به خود را دارد و به هنگام تعطیلات ایرانی‌ها به میزان زیادی به این کشور سفر می‌کنند، برای سفر به یک کشور آگاهی از مکان‌های دیدنی و جذاب و مراکز خرید بسیار مهم است، از طرفی باید واحد پول تایلند را نیز بدانیم و نحوه تبادل ارز بین ایران و تایلند و در کل تبادلات ارزی را قبل از سفر مشخص کنید تا در هنگام سفر به مشکلی برنخورده و بتوانید به میزان بسیار مناسبی از سفر خود لذت ببرید و از امکانات رفاهی و تفریحی استفاده کنید. تایلند به میزان بسیار زیادی امکانات رفاهی و تفریحی داشته و می‌تواند هر گردشگری را به سمت خود جذب کند اما لازمه هر سفری داشتن پول و اطلاعات کافی از اوضاع اقتصادی و واحد پولی کشور مقصد است.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

همه چیز درباره واحد پول تایلند

واحد پول تایلند بات است، اما بسیاری از ایرانی‌ها آن را بت تلفظ می‌کنند، هر یک بات به ۱۰۰ ستنگ (Satang) تقسیم می‌شود، البته باید گفت که استفاده از ستنگ رایج نیست و همه اجناس موجود در فروشگاه‌های مختلف کشور تایلند حداقل به میزان یک بات قیمت دارند پس لازم نیست خیلی نگران تهیه ستنگ ها باشید اما درباره اسکناس‌های واحد پول تایلند باید این را بدانید که دارای مدل‌های بسیار مختلف و انواع متفاوتی می‌باشد، که انواع آنها از ۱۰ تا ۱۰۰۰ بات موجود است و می‌توانید آنها را هنگام سفر خود به تایلند از صرافی‌ها تهیه کنید.

تمامی اسکناس‌های ذکر شده تصویری از پادشاه تایلند روی آنها بوده و به همراه دیگر نمادهای موجود همانند مهر سلطنتی و دیگر نمادها عرضه می‌شود، دانستن واحد پول تایلند برای یک سفر خوب و مطمئن به این کشور بسیار کاربردی و مناسب می‌باشد. واحد پول تایلند دارای تنوع زیادی در اسکناس و سکه‌ها است، سکه‌های تایلند شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگی (satang) شده و ۱،۵ و ۱۰ باتی درون سکه‌ها نیز وجود دارد، از طرفی اسکناس‌های متفاوتی نیز مشاهده شده که شامل ۱۰۰۰، ۵۰۰، ۱۰۰،۵۰، ۲۰ و ۱۰ باتی هستند که به ترتیب از رنگ‌های خاکستری، بنفش، قرمز، آبی، سبز، قهوه‌ای تشکیل شده اند، کد اختصاری واحد پول تایلند (بات) ฿ این است.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

تبدیل ارز به واحد پول تایلند

واحد پول تایلند بات (baht) بود، که درباره آن بطور کامل توضیح دادیم، حال باید درباره تبدیل واحد پولی خود به واحد پول تایلند صحبت کنیم، واحد پول تایلند که بات است، می‌توانید در همه جا و به راحتی آن را تبدیل کنید، از مراکز توریستی و رفاهی گرفته تا هتل، بانک و حتی در صرافی‌ها.

تبدیل چکهای مسافرتی و استفاده از کارتهای اعتباری در تایلند

چک‌های مسافرتی و ارزها به راحتی به واحد پول تایلند در بانک‌ها و دیگر مراکز که در بالا گفته شد، تبدیل می‌شوند، اما نرخ تبدیل در بانک‌ها که فقط با ارائه گذزنامه قابل تبدیل است، بسیار مناسب‌تر از مراکز دیگر می‌باشد و ما استفاده از آنها را به شما پیشنهاد می‌کنیم، حتی استفاده از بانک‌ها نسبت به هتل نیز برای تبدیل ارز بسیار مناسب‌تر می‌باشد، کارت‌های اعتباری در تایلند به میزان زیادی مورد استفاده قرار میگیرد و انواع کارت‌های اعتباری شامل امریکن اکسپرس و دینرزکلاب، مستر کارت و ویزا به طور به میزان زیادی در همه نقاط تایلند و به جای واحد پول تایلند استفاده می‌شود و در این مورد مشکلی نخواهید داشت.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

هزینه سفر به تایلند چقدر میشود

در ادامه قصد داریم به میزان هزینه لازم برای سفر به تایلند با واحد پول تایلند بپردازیم و شما را با جنبه‌های مختلف هزینه ها در تایلند آشنا کنیم.

هزینههای ابتدایی

برای کسانی که می‌خواهند وارد تایلند شوند، توصیه ما استفاده از ۵۰۰ تا ۶۰۰ بات (واحد پول تایلند)، برای کرایه تاکسی می‌باشد و بقیه پول را می‌تواند اسکناس‌های ۵۰ و ۱۰۰ دلاری تشکیل دهد، با این کار هم کرایه تاکسی دارید و هم می‌توانید با ۱۰۰ دلار به راحتی پول خود را تعویض کنید و کاملاً برای شما به صرفه خواهد بود.

هزینه اقامت در تایلند به مدت یک روز

اگر بودجه شما برای سفر به تایلند محدود است، باید در مخارج خود صرفه جویی کنید، برای هر روز حضور خود در تایلند تقریباً ۵۰۰ بات (واحد پول تایلند) نیاز است و این میزان را باید در صورت استفاده از غذاهای محلی و حمل و نقل عمومی پرداخت نمایید، که به نظر مقدار مناسبی می‌باشد، اما اگر می‌خواهید در هتل‌های لوکس اقامت کرده و در رستورانهای مجلل آن هتل‌ها غذا بخورید، باید روزانه چیزی در حدود ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ بات (واحد پول تایلند) برای مخارج خود در نظر بگیرید،.

در صورتی که بخواهید در پایتخت این کشور بسیار زیبا اقامت داشته باشید، باید همه این هزینه‌های گفته شده را به میزان دو برابر افزایش دهید، زیرا هزینه زندگی در پایتخت تایلند بسیار بیشتر از هزینه زندگی در شهرهای دیگر آن است. به نوعی می‌توان گفت که دو برابر هزینه زندگی در شهرهای دیگر را باید در پایتخت تایلند صرف کنید که بتوانید یک روز در آن اقامت داشته باشید.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

زیباییهای اقامت

اگرچه هزینه‌های اقامت در پایتخت و شهرهای تایلند بالا است، اما زیبایی منحصر به فردی دارد که می‌تواند باعث چشم پوشی ازاین هزینه بالا در زمان اقامت شما شود. در صورتی که محدودیتی برای هزینه خود ندارید، می‌توان گفت شما به یکی از بهترین شهرهای دنیا قدم گذاشته‌اید، زیرا تعدادی از بزرگترین و مجلل‌ترین هتل‌های دنیا در این کشور قرار دارد. تایلند تعداد زیادی از هتل‌های لوکس بین المللی که انتخاب بسیاری از ثروتمندان دنیا هستند را درون خود جا داده است و فروشگاه‌هایی در آن قرار دارند که جزو بهترین‌های دنیا و معتبرترین برندهای دنیا برای خرید هستند.

واحد پول تایلند

پس اگر محدودیتی درباره بودجه خود ندارید به راحتی می‌توانید خرید خود را در تایلند انجام دهید. ضمن اینکه تایلند مکان مناسبی برای گشت و گذار در طبیعت نیز است به همین دلیل به شما پیشنهاد میکنیم که علاوه بر خرید و استفاده از امکانات رفاهی و تفریحی و گردش در طبیعت، از ساحل‌های زیبا، جنگل‌های مناسب و انواع مکان‌های تفریحی و گردشگری تایلند نیز دیدن کنید.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

خرید در تایلند

با استفاده از واحد پول تایلند به آسانی می‌توان خرید کرد. تایلند کشور مناسبی برای خرید است، بسیاری از بهترین فروشگاه‌های دنیا در آن واقع شده است و بسته به برند آن قیمت مناسبی دارند، به همین دلیل خرید می‌تواند یکی از گزینه‌ها اصلی شما برای سفر به تایلند باشد، تا بتوانید به خوبی پول‌هایتان را در آنجا خرج کنید.

نسبت واحد پول تایلند به دیگر پولهای جهان

در اینجا می‌خواهیم روش های تبدیل پول‌های رایج را به واحد پول تایلند به شما معرفی کنیم، در تایلند هر ۳۳ بات مساوی است با یک دلار آمریکا، البته این قیمت‌ها تا سپتامبر ۲۰۱۷ دارای اعتبار می‌باشد و قیمت امروز واحد پول تایلند در بازار موجود است. قیمت یک یورو در تایلند حدود ۰۶/۳۹ بات است و قیمت یک پوند حدود ۰۹/۴۳ بات می‌باشد، اما مهمترین قسمت، تبدیل پول ایران به واحد پول تایلند است. که در اینجا باید گفت که هر ۱۰۰ تومان، یک بات محسوب میشود، که می‌توانید با ۱۰۰۰ تومان ۱۰ بات تهیه کرده و در سفر از آن استفاده کنید.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

نحوه تبادل ارز با واحد پول تایلند

پیشنهاد ما به شما این است که پول‌های خود را ابتدا به دلار تبدیل کرده و بعد به واحد پول تایلند تبدیل کنید، زیرا با این روش می‌توانید به راحتی هر زمانی که نیاز داشتید پول‌های خود را به واحد پول تایلند تبدیل کنید و با قیمت مناسب‌تری واحد پول تایلند را دریافت خواهید کرد، باید گفت که نرخ ارز در تایلند شناور است، به همین دلیل ما روزهای شنبه و یک شنبه را برای تبدیل ارز به شما پیشنهاد می‌کنیم که قیمت واحد پول تایلند پایین‌تر از روزهای دیگر است و صرافی‌های این کشور فقط با گذر نامه و کارت ملی تبدیل ارز به واحد پول تایلند را انجام می‌دهند، اما ممکن است بعضی از صرافی‌ها نیز نیازی به این مدارک نداشته باشند و به راحتی ارز را برای شما تبدیل به واحد پول تایلند کنند.

اما باز هم لازم است که به این موضوع اشاره کنیم که دلار بهترین انتخاب برای تبدیل ارز به واحد پول تایلند است و هزینه مناسب برای سفر خود به تایلند را می‌توانید با دلار به این کشور برده و آنجا با واحد پول تایلند تعویض کنید. در ضمن به این نکته نیز باید اشاره کرد که صرافی‌های تایلند ریال را با واحد پول تایلند تعویض نمی‌کنند.

متوسط هزینه برای یک سفر با واحد پول تایلند

در صورتی که بات همراه خود داشته باشید حدود ۴۰۰ بات یا همان واحد پول تایلند برای یک سفر شما مناسب می‌باشد و می‌توانید از آن برای طول مدت اقامت خود بهره بگیرید، اما در صورتی که واحد پول تایلند همراه خود ندارید می‌توانید از دلار استفاده کنید.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد.