مهم ترین معابد تایلند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مهم ترین معابد تایلند

جهت آشنایی با مهم ترین معابد تایلند در این مقاله همراه ما باشید، بسیاری از کسانی که به سفرهای توریستی می روند علاقه مند هستند که از مکان هایی که مرتبط با آداب و رسوم و فرهنگ مردم نیز هستند، بازدید کنند، کشور تایلند یکی از کشورهایی است که در آن آداب خاصی از لحاظ مذهبی و فرهنگی از زمان های گذشته تا به امروز وجود داشته است، معابد تایلند یکی از مهم ترین جلوهای فرهنگی و آداب و رسوم مردم تایلند هستند، در دین بودایی که اکثریت مردم تایلند بر این دین هستند وجود معابد جزء جدانشدنی آن محسوب می شود و بسیاری از مراسم های فرهنگی و مذهبی و آداب رسوم بوداها در این مکان ها انجام میگیرد، به همین دلیل است در این کشور از دیرباز معابد متعدد و باشکوهی وجود داشته است و امروزه معابد تایلند به یکی از جذابیت های گردشگری این کشور تبدیل شده است.

معابد تایلند

تایلند کشوری است که در شبه جزیره هند و چین در جنوب شرقی آسیا واقع شده است، در حدود ۹۵ درصد مردم این کشور بر مذهب بودایی هستند، یکی از شاخصه های مهم مذهب بودایی و در واقع ویژگی که با آن شناخته می شود معابد آن است، با توجه به اکثریت بودایی این کشور نیز معابد تایلند بسیار فراوان است و از دیر باز معابد تایلند به عنوان جزء جدا نشدنی زندگی مردم این کشور و آداب و رسوم آن ها تبدیل شده است، تنها در شهر بانکوک پایتخت تایلند بالغ بر ۴۰۰ معبد وجود دارد که این اهمیت معابد تایلند را نشان می دهد، با این وجود معابدی در تایلند نیز وجود دارند که نسبت به سایر معابد این کشور بسیار مشهور هستند، در ادامه به معرفی مهم ترین معابد تایلند خواهیم پرداخت، هنگام بازدید از معابد تایلند به خاطر داشته باشید که لباس های متناسب بپوشید تا به نوعی احترام عقاید آن ها را نگه داشته باشید.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد پو (Wat Pho)

یکی از مهم ترین معابد تایلند معبد پو یا وات پو به معنای بودای خقته یا لمیده است، در این معبد مجسمه ای از بودا به طول ۴۶ متر و ارتفاع ۱۵ متر وجود دارد که به صورت خوابیده و لم داده قرار داده شده است، پای این مجسمه بزرگ از مروارید تزیین یافته و حدودا ۵ متر می باشد، در مذهب بودا عدد ۱۰۸ از اعداد مقدس است و به همین دلیل بر روی پای این مجسمه بودا ۱۰۸ نشانه سیر و سلوک بودا با زیبایی خاصی درج شده است.

ویژگی دیگر معبد پو که آن را بسیار معروف کرده است این است که در آن اتاق های ویژه ماساژ وجود دارد که خدمات ماساژ تایلندی را برای گردشگران انجام می دهند و از بهترین ماساژها در سرتاسر جهان برای گردشگران می باشد، شما همچنین می توانید در این مکان آموزش ماساژ تایلندی را نیز یاد بگیرید.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد تاب غول آسا (Suthat Wat)

از دیگر معابد تایلند که مهم است می توانیم به معبد تاب غول آسا (Suthat Wat) اشاره کنیم. ساختمان اصلی این معبد بسیار بلند است و بودایی را که در آن قرار داده اند به قرن ۱۴ میلادی تعلق دارد، جنس این مجسمه از طلا است و ارتفاعی در حدود ۲۱ متر دارد، حیاط این معبد مملو از مجسمه است. در مقابل این معبد یک تاب بسیار بزرگ قرار دارد، تا جنگ جهانی دوم در این مکان به منظور برداشت سالیانه برنج، جشنی برگزار می شد و به منظور رقابت، مردان روی تاب ها قرار می گرفتند و هرکس می توانست کیسه پر از نقره را بردارد برنده مسابقه معرفی می شد.

این مکان همچنین طراحی ها و نقش های جالب به همراه معماری متناسب با مجسمه ها را دارد که آن را به یکی از جالب ترین معبدهای تایلند از نظر گردشگری تبدیل کرده است، این معبد در منطقه بانکوک قدیم و در شهرک چینی ها واقع شده است.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد آرون (Wat Arun)

از مشهورترین معابد تایلند معبد آرون است، این معابد از آن جا که در غرب رودخانه چائو پرایا واقع شده است و هم این که معماری بسیار متفاوتی دارد محله وات چانگ را به یک منطقه زیبا تبدیل کرده است، این معبد به معنای temple of the dawn یا معبد سپیده دم است، بنای این معبد بسیار با شکوه است و به مانند قلعه ای مستحکم و استوار به نظر می رسد. این معبد از نظر زیبایی های رنگی نیز بسیار چشم نواز است، از آن جا که معبد آرون در آن سوی رودخانه واقع شده است برای دیدن آن باید از قایق های واقع در اسکله ساقان تاکسین استفاده شود، از ۸٫۳۰ صبح تا ۱۷٫۳۰ عصر این مکان برای بازدید عموم آزاد می باشد.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد بودای زمردی (Phra Kaeo Morakot)

معبد بودای زمردین از مقدس ترین معابد تایلند محسوب می شود، در مرکز تاریخی شهر بانکوک و در مجموعه کاخ پادشاهی به نام کاخ زمردین بودا (Wat Phra Kaew) واقع شده است، مجسمه بودای زمردین به عنوان مقدس ترین مجسمه تایلند در این مکان قرار دارد و اسم معبد هم از آن برگرفته شده است، رنگ این مجسمه سبز می باشد و در حدود ۴۳ متر ارتفاع دارد.

مجسمه زمردین یا بودای زمردین به عنوان سمبل حفاظت از امپراطوری تایلند در بین مردم شناخته می شود، این مجسمه در واقع تمثالی از بودا می باشد و از سنگ های یشمی تشکیل شده است و برخلاف تصور عامه از زمرد تشکیل نیافته است و لباس طلایی به تن دارد.

در فصول مختلف تن پوش های این مجسمه بودایی تعویض می شود، این مجسمه سه دست لباس طلایی بر اساس آب و هوای تایلند دارد، یکی در فصل تابستان، دیگری در فصل بارانی و سومی هم در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرد، تن پوش ها و یا لباس های سه گانه در هر فصل طی مراسمی ویژه و توسط پادشاه یا ولیعهد کشور تایلند در ماه های مارچ، آگوست و نوامبر تعویض می شوند.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد حقیقت (Prasat Sut Ja-Tum)

معبد حقیقت نیز یکی از معابد تایلند می باشد که حائز اهمیت است، ساختن این بنا در شمال پاتایا و در ساحل لائم راچاوت در جاده ناکلوا در سال ۱۹۸۱ به وسیله لک ویریافان آغاز شده است و امروزه به یک ساختمان بزرگی در ابعاد های بزرگ تبدیل شده است، تور پاتایا همیشه به عنوان یک جذابیت توریستی از این معبد بهره برده است، معبد حقیقت به طور کامل از چوب ساخته و بنا شده است، بر روی چوب ها کنده کاری های معماری صورت گرفته است، در جای جای این بنا به حقایق مذهبی و فلسفی برای کامیابی انسان ها اشاره شده است، معبد حقیقت همه روزه و از ساعت ۸٫۳۰ صبح تا ساعت ۵ بعد از ظهر جهت بازدید عموم آزاد می باشد.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد سفید (Wat Rong Khun)

معبد سفید از مهم ترین معابد تایلند محسوب می گردد، این معبد به عنوان یکی از معابد جدید تایلند محسوب می گردد که سال ۱۹۹۷ بنا شده است، معبد سفید در شهر چیانگ رای قرار داد و همان طور که از نامش مشخص است، به صورت کامل، سفید رنگ است، با دیدن این معبد طوری تلقی می شود که آن بنا در زیر آوار برفی مانده است و حالت رویایی به خود گرفته است.

اداره این معبد بر عهده بخش خصوصی است و در ساختن آن از نمادها و سمبل های مختلفی استفاده شده است، در این معبد پلی قرار دارد که از آن دستانی به سوی آسمان بلند شده اند و به چرخه زندگی دوباره مشهور است، روی ورودی پل نیز دو موجود دیده می شود که از آن به عنوان دروازه بهشت برای رقم زدن سرنوشت مرگ انسان یاد می شود.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد بنچاما بوپیت (Benchama Bophit Wat)

معبد بنچاما بوپیت نیز از جدیدترین معابد تایلند است که در اوایل قرن کنونی و توسط پادشاه این کشور یعنی رامای پنجم ساخته شده است، بنای این معبد نیز از سنگ های سفید تشکیل یافته است و در بین گردشگران به معبد مرمری نیز مشهور است، در ساختمان های معبد بنچاما بوییت از معماری مدرن کشور تایلند استفاده شده است، در این مکان و در حیاط آن ۵۳ شمایل از بودا قرار دارد که ۳۳ شمایل اصل هستند، در واقع این بوداها در ۵۳ شمایل نشانگر تصاویری مختلف از بودا در بین کشورهای آسیایی بودایی مذهب است، ساعت فعالیت این معبد از صبح تا ساعت ۱۷ عصر می باشد.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد وات یان سانگ وارارام

معبد وات یان سانگ وارارام (Wat Yan Sang Vararam Temple Pattaya) از مدرن ترین معابد تایلند محسوب می شود و مهم ترین معبد پاتایا نیز است، این معبد با جاذبه توریستی پاتایا یعنی باغ استوایی نانگ در حدود سه کیلومتر فاصله دارد و در ۱۲ کیلومتری جنوب شهر پاتایا واقع شده است، کوه بودا نیز در نزدیکی این معبد مدرن قرار دارد، معماری معبد وات یان سانگ وارارام نیز یک معماری ترکیبی است و از معماری کشورهای سوئیس، چین، هند و… تشکیل یافته است و در واقع یک مرکز برای مدیتیشن محسوب می گردد، موزه چینی نیز در این مکان واقع شده است که اشیای باارزش و گران قیمتی در آن برای بازدید قرار داده شده است.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد راجادانا (wat Ratchanadda)

از معابد تایلند که به علت طراحی بسیار زیبایش شهرت دارد، معبد راجادانا نام دارد، این معبد در شکل بسیار زیبایی ساخته شده است و از معابد غیر معمول تایلند، محسوب می گردد، در کنار این معبد نیز عبادت گاه های بسیاری وجود دارد، گردشگران تور تایلند که به معبد راجادانا می آیند کفش های خود را در آورده و به سمت محراب بودا می روند، در این معبد مجسمه ای از بودا وجود دارد که در داخل یک گلدان و یا پایه ای از جنس عتیقه رنگی قرار داده شده است، این معبد همچنین یک بازار مشهور دارد که در آن معجون های عشق و همچنین طلسم و جادوهایی بودایی فروخته می شود.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: Wat Phra That Lampang Luang))

یکی از مقدس ترین معابد تایلند معبد وات فرا دات لامپانگ لوانگ محسوب می شود، قداست این مکان از آن جا ناشی می شود که می گویند از تار موی بودا در این معبد نگه داری میگردد، بنای این معبد همچنین به عنوان یکی از بهترین معماری های لانا در کشور تایلند محسوب شده و بنای آن مربوط به قرن ۱۳ میلادی ست.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: معبد یک میلیون بطری (Wat Pa Maha Chedi Kaew)

از جمله معابد تایلند که یک معماری خاص و متفاوت دارد، معبد یک میلیون بطری است، در واقع از عجیب ترین معابد در کشور تایلند محسوب می شود، بنای ساختمان این معبد از ۱٫۵ میلیون بطری شیشه ای که بازیافت شده اند تشکیل یافته است، رنگ های بطری هایی که در طراحی معبد به کار گرفته شده اند، سبز و قهوه ای می باشد، همچنین از درب بطری های شیشه ای نیز برای ساختن موزاییک ها استفاده شده است، در کل این مجموعه از بیست ساختمان تشکیل یافته است.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: وات چایواتانارام (Wat Chaiwatthanaram)

یکی از معابد تایلند که بسیار خارق العاده است، معبد چایواتانارام می باشد، این معبد در پایتخت باستانی کشور تایلند واقع شده است و بنای آن در تکریم و یادبود مادر پادشاه تایلند ساخته شده است، این معبد در قرن هفدهم بنا گردیده است، در کنار رودخانه معروف چائو فرایا است که معبد و رودخانه در کنار هم زیبایی خاصی را به منطقه داده اند.

از ویژگی های خاص این معبد می توانیم به این اشاره کنیم که که از یک برج بزرگ تشکیل یافته است که برج های کوچکتر آن را در احاطه قرار داده اند و در واقع نمادی از کوه مریو جایگاه خدیان آسمانی می باشد.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

معابد تایلند: Wat Phra That Doi Suthep

این معبد از جاذبه های گردشگری مهم شهر چیانگ مای محسوب می شود، و از معابد مقدس تایلند می باشد که در شمال این کشور واقع شده است، نام این معبد برگرفته از کوهی است که بر روی آن واقع شده است، این کوه به نام دوی سوتپ است و معبد هم به اختصار به این نام، نامیده شده است، بنای این معبد به قرن ۱۴ میلادی باز می گردد و در فاصله ۱۵ کیلومتری شهر چیانگ مای قرار گرفته است.

مهم ترین معابد تایلند | دیدنی های تایلند | جاذبه های گردشگری تایلند 88851080-021

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط تایلند ، ویزای تایلند و تور تایلند  ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد.