ساحل پاتونگ پوکت

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ساحل پاتونگ پوکت

تایلند را می توان یکی از برترین مناطق تفریحی در دنیا دانست که افراد زیادی هر ساله به این منطقه سفر می کنند و از طبیعت بکر آن استفاده می کنند. از مناطق دیدنی آن می توان به مناطق دیدنی پوکت، ساحل پاتونگ پوکت، ساحل کارن پوکت و بسیاری از مناطق جذاب و دیدنی آن اشاره کرد. کشور تایلند را می توان یکی از توریست خیز ترین کشور های آسیا دانست که همه ساله چه از کشور های آسیایی و چه از سایر کشور های دنیا به این کشور سفر می کنند. یکی از مناطقی را که بسیار مورد بازدید قرار می گیرد می توان ساحل پاتونگ پوکت که در جزیره پوکت واقع شده است نام برد. ما نیز قصد داریم در این متن به بررسی ساحل پاتونگ پوکت که بسیار دیدنی و جذاب می باشد بپردازیم. اگر قصد سفر به این کشور را دارید ما را تا پایان متن همراهی نمایید.

پوکت کجاست؟

همانطور که در مقدمه گفته شد کشور تایلند یکی از بهترین کشور ها از نظر جذب توریست است. جزیره پوکت را نیز می توان بزرگترین جزیره این کشو دانست که بسیاری از افراد از رفتن به این منطقه لذت می برند. می توان گفت یکی از دلایل اصلی سفر به این جزیره سواحل بیشمار این جزیره می باشد که به دلیل آب های شفاف آن و ماسه های سفید رنگش بسیار مورد توجه افراد قرار می گیرد. البته از دیدنی های این جزیره می توان به جنگل های بکر و کوه ها و تپه هایی که مخمل پوش درختان شده است نام برد. این جزیره در دریای آندامان واقع شده و به وسیله یک پل به تایلند متصل می شود. در پوکت خدمات رفاهی زیادی از قبیل رستوران، هتل های زیبا و سایر امکانات رفاهی وجود دارد که باعث می شود افراد با خیال راحت به این منطقه سفر کنند. گفتنی است این منطقه دارای ۳۲ جزیره کوچک و بزرگ می باشد.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

بررسی ساحل های پوکت

در جزیره پوکت بیشترین حجم از سواحل زیبا با نام های مختلف دیده می شود و این سواحل میزبان بسیاری از گردشگران می باشد. از نمونه های سواحل این جزیره می توان به ساحل نایتان، ساحل نایانگ، ساحل خائو، کاتا، کارن، بنگ تائو و ساحل پاتونگ پوکت و سایر ساحل هایی که در این جزیره وجود دارد اشاره کرد. شاید بتوان از بزرگترین و بهترین سواحل متعددی که در این ناحیه وجود دارند ساحل پاتونگ پوکت را نام برد، ما نیز قصد داریم در این متن به بررسی ساحل پاتونگ پوکت بپردازیم و آن را از تمام زوایا بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

معرفی ساحل پاتونگ پوکت

همانطور که در متن بالا گفته شد ساحل پاتونگ پوکت را می توان از پر اهمیت ترین و بهترین سواحلی دانست که در جزیره پوکت وجود دارد. ساحل پاتونگ پوکت در لاتین به (patong) معروف است و تقریبا از تمام مناطق دنیا به ساحل پاتونگ پوکت سفر می کنند. این ساحل در میان بسیاری از افراد به عنوان ساحل دیوانه کننده و گلچین معروف می باشد؛ و این لقب از آنجایی که این ساحل بسیار زیبا و دلنشین می باشد برای آن انتخاب شده است. در نزدیکی های این ساحل هتل ها و خدمات رفاهی بسیار زیادی تعبیه شده تا مسافران و توریست هایی که به این منطقه سفر می کنند در رفاه و آرامش کامل باشند. گفتنی است که در ساحل پاتونگ پوکت به بسیاری از تفریح ها نیز می توان پرداخت که البته در ادامه به هرکدام از آن به صورت مفصل میپردازیم.

تاریخچه ساحل پاتونگ پوکت

قدمت این ساحل به مدت ها قبل بر می گردد. ساحل پاتونگ پوکت دارای ۳٫۵ کیلومتر مربع ساحل می باشد. از بزرگترین اتفاقاتی که در این منطقه به وقوع پیوسته می توان به سونامی سال ۲۰۰۴ در تاریخ ۲۶ دسامبر به دلیل زمین لرزه بزرگی که در آن نواحی اتفاق افتاد و باعث ایجاد سونامی و موج بلندی از آب شد اشاره کرد. این سونامی ساحل پاتونگ پوکت را تحت تاثیر قرار داد و بسیار از افراد در این منطقه از بین رفتند. البته بیشتر مناطقی که در جزیره پوکت وجود داشتند از این سونامی و موج بزرگ تاثیر گرفتند اما ساحل پاتونگ پوکت متحمل بیشترین خسارت شد و همین موضوع باعث شد این اتفاق تلخ در تاریخچه این ساحل مانده و تا سال ها از آن در میان بومیان و سایر افراد به تلخی یاد شود.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

موقعیت جغرافیای ساحل پاتونگ پوکت

از لحاظ جغرافیایی کل منطقه پاتونگ در جزیره پوکت به وسعت ۱۶٫۴ کیلومتر مربع و یا ۶٫۳ مایل مربع می باشد. همانطور که در متن بالا به کرات یاد شد جزیره پوکت دارای سواحل بسیار زیادی می باشد که این سواحل در دور تا دور جزیره پوکت گسترده شده اند و افراد در آن ها به تفریح مشغول هستند. از لحاظ جهت جغرافیایی این ساحل در جزیره پوکت یعنی ساحل پاتونگ پوکت در سواحل غربی پوکت واقع شده است.

آب و هوای ساحل پاتونگ پوکت

این منطقه را می توان دارای آب و هوای موسمی گرمسیر دانست. چنانچه مدت ها در ساحل پاتونگ پوکت زندگی گنید متوجه تغییر فصول به صورت فاحش نخواهید شد و آب و هوا در این منطقه بسیار ثابت و مناسب است. این ثابت بودن هوا به دلیل نزدیکی جزیره پوکت به خط استوا می باشد. شما می توانید از روی تغییر دما بیشینه و کمینه این منطقه تغییرات کم در آب و هوای آن را متوجه شوید. به طوری که دمای هوا از ۲۵ درجه تا ۳۲ درجه متغیر است و همیشه بین این دو عدد می باشد. گفتنی است که این منطقه میزان بیشترین بارش را به خود اختصاص می دهد. همین آب و هوای بسیار معتدل و خوب باعث شده تا در بیشتر فصول سال افراد زیادی به این منطقه سفر نمایند.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

منطقه پاتونگ پوکت

ساحل پاتونگ پوکت در ۱۵ کیلومتری پوکت در موقعیت غربی آن واقع شده است. در پاتونگ چندین خیابان بزرگ و کوچک واقع شده است که اصلی ترین خیابان آن را می توان تاویونگ نام برد. تاویونگ خیابان بسیار بزرگی است که بسیار زیبا و دیدنی می باشد. در ماه سپتامبر بسیاری از افراد به این قسمت سفر می کنند و از ساحل پاتونگ پوکت و منطقه آن لذت می برند.

معایب ساحل پاتونگ پوکت

از معایب ساحل پاتونگ پوکت می توان به این موارد اشاره کرد:

رستوران های این منطقه کمی از ساحل دور می باشند و باعث می شود که برای خوردن غذا کمی پیاده روی کرد تا به یک رستوران رسید و چه بسا اگر رستوران ها کمی به ساحل پاتونگ پوکت نزدیک تر بود این کمبود و عیب در آن حس نمی شد.

از دیگر معایب ساحل پاتونگ پوکت می توان به دست فروشان نزدیک ساحل اشاره کرد. چنانچه شما ساعاتی را در یک منطقه از ساحل پاتونگ پوکت بنشینید تعداد زیادی از این دست فروشان ممکن است شما را عصبی نمایند؛ اما در کل می توان مزایای آن را نسبت به معایبش بیشتر دانست.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

خدمات تفریحی که در ساحل پاتونگ پوکت می توانید دریافت نمایید

شاید بتوان گفت ساحل پاتونگ پوکت دارای بیشترین جاذبه های تفریحی و دیدنی های پوکت در بین تمام سواحل است و از بیشترین دستگاه ها و لوازم تفریح در آن استفاده می شود. می توان گفت که بیشتر این وسایل تفریحی را می توان به وسایلی که با آب سرو کار دارند نسبت داد. از تفریحاتی که در این منطقه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد می توان به شنا، غواصی، اسکی روی آب، قایق رانی و … اشاره کرد. البته وسایل و خدمات تفریحی در ساحل پاتونگ پوکت فقط به تفریحات آبی ختم نمی شود و شما در این سواحل می توانید به راحتی گلایدر سواری و یا ماسه بازی نمایید. تمام این خدمات تفریحی که در ساحل پاتونگ پوکت می توانید دریافت نمایید باعث می شود انگیزه شما برای رفتن به این منطقه دو چندان شود.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

برنامه های که ساحل پاتونگ پوکت اجرا می شود

به طور کلی ساحل پاتونگ پوکت را ساحل شب زنده دار می نامند؛ و این نام ازآن جا نشات گرفته است که تمامی مغازه ها و مناطق تفریحی این منطقه به صورت خودکار شب ها به کار مشغول می باشند. در شب های ساحل پاتونگ پوکت برنامه های زیادی از قبیل کنسرت ها، شعبده بازی ها، آتش بازی، نمایش حیواناتی مانند فیل ها، نمایش فرهنگ هاو سنت های مخصوص تایلندی و بسیاری از برنامه های متعدد مانند جشنواره ها و آیین های مختلف در ساحل پاتونگ پوکت به نمایش در می آید و باعث می شود افرادی که این منطقه سفر کرده اند شبی پر از نشاط و سر خوشی را با خود به یادگار نگه دارند و تا سال ها این خاطرات را برای دیگران بازگو نمایند.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

خرید در ساحل پاتونگ پوکت

ساحل پاتونگ پوکت با توجه به مناطق طبیعی که دارد باعث می شود اکثر افراد برای تفریح و خوش گذرانی به این مناطق سفر نمایند؛ اما گفتنی است ممکن است در حین سفر برای تهیه سوغات و خریدن یک سری یادگاری ها برای خود نیاز به خرید داشته باشید. ما این وعده را به شما می دهیم که ساحل پاتونگ پوکت دارای بازار بزرگی می باشد که این بازار نه تنها در جزیره پوکت بلکه در کل تایلند معروف می باشد. شما می توانید از این بازار اقلامی مانند میوده، کیفف کفش، زیور آلات و بسیاری از اقلام را با قیمتی بسیار مناسب و پایین خریداری کرده و به عنوان سوغات و یادگاری به خانه ببرید. پس از این حیث نیز می توانید خاطر جمع از رفتن این سفر بروید.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

حمل نقل در ساحل پاتونگ پوکت

یکی دیگر از دغدغه های مربوط به سفر به ساحل پاتونگ پوکت حمل نقل در اطراف این ساحل می باشد. از مهمترین وسایلی که می توان برای جابجایی در این منطقه استفاده کرد، استفاده از توک توک ها و یا همان سه قل خودمان می باشد. این وسایل نقلیه زیبا و جالب بسیاری از افراد را در دو خیابانی که در ساحل پاتونگ وجود دارد با خود حمل می نمایند. لازم به ذکر است قبل از استفاده از این وسایل نقلیه حتما کرایه مسیر را با راننده توافق کرده و سپس از آن ها استفاده نمایید.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

برای سفر به ساحل پاتونگ پوکت چه موضوعاتی را باید بدانیم

برای سفر به ساحل پاتونگ پوکت باید یک سری از اطلاعات را بدانید تا در هنگام سفر به این منطقه دچار سر درگمی نشوید. اختلاف رسمی ساعت این منطقه با ایران ۳:۳۰+ می باشد، زبان رسمی این منطقه تایلندی است، واحد رسمی پول آن ها بات می باشد، شماره های پلیس، آتش نشانی و پلیس گردشگری به ترتیب ۱۹۱، ۱۹۹ و ۱۱۵۵ می باشد. نوع برق این منطقه به مانند ایران ۲۲۰ و ۵۰ هرتز است. پیش شماره منطقه پوکت به کلی ۰۷۶ می باشد.

سفر به ساحل پاتونگ پوکت

شما برای سفر به ساحل پاتونگ پوکت می توانید از انواع تور  هایی که برای سفر به کشور تایلند موجود می باشند استفاده نمایید. برای انجام سفر به این ساحل می توانید به آژانس های مسافرتی مراجه کرده و انجام کارهای اقامتی و رزرو هتل و انجام کلیه امور مسافرتی به ساحل پاتونگ پوکت را انجام داده و از انجام این سفر لذت ببرید.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

نتیجه گیری در مورد سفر به ساحل پاتونگ پوکت

در متن فوق تمام مواردی را که ساحل پاتونگ پوکت داشت به طور محسوس مورد بررسی قرار دادیم و به تمام زوایای آن رسیدگی کردیم. با توجه به متن و همانطور که از عکس ها مشخص است در مورد ساحل پاتونگ پوکت می توان گفت که این ساحل از بهترین مناطق کشور تایلند است و سفر به این منطقه می تواند سر زندگی خاصی را به افراد بدهد و همین موضوع موجب شده که تعداد افراد زیادی به این منطقه سفر کرده و از محیط های بکر آن استفاده نمایند.

خدمات رفاهی بی نظیر این منطقه و تفریحات آبی زیادی که می توان در این ساحل انجام داد می تواند بسیار لذت بخش و دوست داشتنی باشد. توصیه ما به شما سفر ساحل پاتونگ پوکت می باشد و مطمئن باشید این توصیه لحظات شادی را برای شما رقم خواهد زد. ما نیز امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در مورد ساحل پاتونگ پوکت در اختیار شما دوستداران طبیعت و محیط های بکر قرار داده باشیم. با آرزوی سلامتی برای شما.

ساحل پاتونگ پوکت | دیدنی های پوکت | سواحل پوکت 88851080-021

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط تایلند ، ویزای تایلند و تور تایلند  ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد.