دیدنی های تایلند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دیدنی های تایلند

تایلند، کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در شبه جزیره هند و چین قرار گرفته است و یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در بین گردشگران است. امروزه گردشگران زیادی برای بازدید از دیدنی های تایلند به این کشور فوق‌العاده سفر می کنند. این جاذبه ها بسیار متنوع و حیرت آور هستند و گردشگران را مجذوب خود می کنند. اگر قصد انتخاب تور تایلند و سفر به این کشور را دارید شاید برایتان مفید باشد که با جاذبه های دیدنی تایلند آشنا شوید تا در هنگام سفر آن ها را از قلم نیندازید. در ادامه شهر ها و جاذبه های دیدنی تایلند در هر یک از آن ها را برای شما بازگو کرده ایم.

جاذبه های دیدنی تایلند در شهرهای مختلف آن

جاذبه های دیدنی تایلند، مردم با محبت و مهمان دوست آن و همچنین امن بودن این کشور باعث شده است که گردشگران بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان به این کشور سفر کنند. جاذبه های دیدنی تایلند در شهرهای مختلف آن پراکنده شده است و شما به هر یک از شهرهای آن سفر کنید می توانید انواع جاذبه های دیدنی تایلند را تجربه کنید. شهرهای مشهور تایلند همچون بانکوک، پوکت، پاتایا، جزیره سامویی و کرابی مقصد مناسبی برای گردشگران هستند. دیدنی های تایلند موجود در هر یک از شهرها به شرح زیر می باشند:

جاذبه های گردشگری بانکوک

پایتخت تایلند، بانکوک است که بزرگ‌ترین شهر آن نیز به شمار می رود. این شهر با داشتن انواع مراکز خرید و مجتمع های تجاری هر ساله توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند. می توان گفت بسیاری از مهم‌ترین جاذبه های دیدنی تایلند نیز در این شهر قرار دارد. شهر سوخته آیوتایا، وات فو یا معبد بودای خوابیده، رودخانه کوای، باغ گل رز، گراند پالاس و معبد بودای زمردین، بازار شناور بانکوک، دنیای وحش سافاری، ساخومویت و مزرعه تمساح از جمله جاذبه های گردشگری بانکوک است.

دیدنی های پوکت

هنگامی که سخن از جاذبه های دیدنی تایلند به میان می آید، بدون شک نام دیدنی های پوکت در صدر این جاذبه ها قرار دارد. پوکت جزو نخستین مناطق کشور تایلند بود که با مناظر فوق‌العاده و طبیعت منحصر به فرد خود توانست گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند و به عنوان بزرگ‌ترین جزیره این کشور، دارای برترین جاذبه های دیدنی تایلند است. جزایر پوکت، سواحل گوناگون و زیبا، باغ وحش پوکت، جزیره فی فی، جزیره پویای، فانتاسی شو، منطقه قدیمی پوکت، آکواریوم پوکت، جزیره فانگ انگا، خلیج مایا، سواحل پوکت، مجسمه بودای بزرگ، معبد وات چالونگ و پارک آبی اسپلش جانگل از جمله برترین دیدنی های پوکت است.

دیدنی های پاتایا

شهر پاتایا واقع در ساحل شرقی خلیج تایلند و ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر بانکوک است. از جمله جاذبه های دیدنی تایلند که در شهر پاتایا قرار دارد می توان به معبد یانسانگ وارارام، جزیره مرجان، دهکده فیل ها، خانه مقدس حقیقت، باغ استوایی نانگ نوچ، باغ وحش ببر، مینی سیام، دنیای زیر آب و موزه هنری بطری های شیشه ای اشاره کرد.

مکان های دیدنی سامویی

کو سامویی یا جزیره سامویی یکی از جزیره های بزرگ تایلند است که پوشیده از جنگل است. این جزیره در سواحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد و با مناظر خیره کننده خود از جمله زیباترین جاذبه های دیدنی تایلند به حساب می آید. از جمله مکان های دیدنی سامویی می توان به صخره های پدر بزرگ و مادر بزرگ (هین تا و هین یای)، پارک ملی دریایی آنگ تونگ، باغ پروانه ها، آبشار ناموآنگ، مزرعه مارها، مزرعه کروکودیل ها و روستای ماهیگیری اشاره کرد.

دیدنی های کرابی

کرابی در حاشیه دریای آندامان و در امتداد ساحل آن واقع شده است. این منطقه جزو زیباترین دیدنی های تایلند به شمار می رود. کرابی در جنوب شهر بانکوک و در فاصله ۸۱۴ کیلومتری با آن قرار دارد. از جمله محبوب‌ترین نمونه های جاذبه های دیدنی تایلند، همچون صخره های بی نظیر، ساحل های سفید ماسه ای و گونه های مختلف گیاهان و جانوران آبی را می توان در کرابی مشاهده کرد. سواحل کرابی، استخر زمردین، سرزمین رؤیایی، جزایر کرابی، پرا بنگ کرام، تپه های کائو کاناب نم و معبد تام سئو، ساحل ریلی و ساحل آئونانگ از جمله جاهای دیدنی کرابی به شمار می رود.

همان‌طور که می بینید دیدنی های تایلند بسیار گوناگون و جالب توجه است و در مناطق مختلف آن پراکنده شده است. در ادامه تعدادی از جاذبه های دیدنی تایلند را که در بالا معرفی کردیم، به طور کامل تر توضیح داده ایم.

گراند پالاس

گراند پالاس از جمله معروف‌ترین دیدنی های تایلند است که در شهر بانکوک قرار دارد. این مجموعه خارق‌العاده در سال ۱۷۸۲ بنا گردیده است و به مدت ۱۵۰ سال محل زندگی پادشاهان تایلندی و دربار آن ها بوده است. از مهم‌ترین و دیدنی‌ترین ساختمان های موجود در این مجموعه می توان به معبد بودای زمردین (وات پراکائو) اشاره کرد. برای ورود به مجموعه گراند پالاس و معبد بودای زمردین باید لباس مناسب و خاص آن را به تن کنید که خارج از مجموعه اجاره داده می شود.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

بازار شناور Domnoen Saduak

می توان گفت یکی از جالب‌ترین جاذبه های دیدنی تایلند، بازار شناور واقع در راچا بوری در نزدیکی بانکوک است. این بازار در حقیقت قایق هایی است که روی کانال آب در حرکت هستند و محصولات متفاوتی را برای فروش عرضه می کنند. این محصولات اکثراً شامل غذاهای تایلندی و پخته شده، سبزیجات و انواع میوه ها هستند که روی سطح قایق به فروش می رسند. منظره زیبا و شلوغ، محصولات متنوع و متفاوت بودن این بازار، آن را جزو جذاب‌ترین دیدنی های تایلند قرار داده است.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

شهر سوخته آیوتایا

آیوتایا از دیگر جاذبه های دیدنی تایلند است. این بنای تاریخی در ۷۶ کیلومتری شمال شهر بانکوک واقع شده است. آیوتایا در سال ۱۳۵۰ میلادی ساخته شده و سالیان زیادی محل زندگی پادشاهان و پایتخت تایلند بوده است. این بنا زمانی جزو ثروتمندترین شهرها نیز در آسیا به شمار می رفت. پس از هجوم ارتش برمه به آیوتایا و تسخیر آن، این بنا تخریب شد و رو به ویرانی رفت. هم اکنون از حدود ۴۰۰ معبد موجود در آیوتایا، تنها ویرانه هایی از آن ها و مجسمه های بودای کهن و نسبتاً تخریب شده به جای مانده است.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

جزایر فی فی

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین جاذبه های دیدنی تایلند، بازدید از جزایر فی فی است. فی فی که در ۴۸ کیلومتری پوکت قرار دارد، جزو خاص‌ترین و فوق‌العاده ترین جزیره ها در مناطق گرمسیری جهان به شمار می روند. آب و هوای بی نظیر، ساحل های شنی منحصر به فرد، صخره های آهکی و غارهای مخفی آن زیبایی حیرت آوری را در این منطقه ایجاد کرده است. از جمله جزیره های مهم آن می توان به جزیره فی فی کوچک و جزیره فی فی بزرگ اشاره کرد. فی فی کوچک فاقد سکنه است و دارای غاری بسیار زیبا و تماشایی به نام غار وایکینگ است. از جمله تفریحات جالب توجهی که می توان در جزایر فی فی انجام داد می توان به قایق سواری، جت اسکی، شنا و آب تنی، غواصی و صخره نوردی اشاره کرد.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

معبد چالونگ

بدون شک معابد از اصلی‌ترین دیدنی های تایلند به شمار می روند که به وفور در این کشور به چشم می خورند. این معابد با توجه به طراحی خاصی که دارند مورد توجه گردشگران قرا می گیرند. از میان ۲۹ معبد موجود در پوکت، معبد چالونگ شهرت بسیار زیادی دارد. تعداد ۳۶ مجسمه بودا در معبد چالونگ وجود دارد. دیوارهای این معبد دارای نقاشی های بسیار زیبا و فوق‌العاده است و معماری این بنا بسیار منحصر به فرد است و به همین دلیل توجه عموم گردشگران را به خود جلب می کند. در هنگام ورود به این معبد نیز باید لباس شایسته و پوشیده بر تن داشته باشید و بدون کفش داخل بنا شوید.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

جزیره فانگ انگا

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی تایلند موجود در پوکت، جزیره بی نظیر فانگ انگا است. سنگ های آهکی این جزیره که استوار از میان آب های دریا بیرون آمده اند، منظره بسیار خارق‌العاده ای را به این جزیره بخشیده است و همین امر این جزیره را در میان گردشگران محبوب کرده است. یکی دیگر از دلایلی که این جزیره در میان گردشگران پرآوازه است، مجموعه فیلم های پر طرفدار جیمز باند است که یکی از قسمت های آن در جزیره فانگ انگا فیلم‌برداری شده است و به همین دلیل این جزیره به جزیره جیمز باند نیز معروف است. از دیگر جاذبه های آن می توان به تالاب های تماشایی، سواحل دنج و آرام، غارهای حیرت انگیز و انواع تفریحات همچون قایق سواری، غواصی و ماهیگیری اشاره کرد.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

خانه مقدس حقیقت

از جمله عبادتگاه هایی که جزو دیدنی های تایلند به شمار می رود، می توان به خانه مقدس حقیقت اشاره کرد. این بنا تماماً از جنس چوب ساخته شده است و در شمال شهر پاتایا قرار دارد. این بنا نمایشگر ابداع و نوآوری در تایلند قدیم است. مجسمه های آن نیز از جنس چوب و کنده کاری است و در خلق آن ها تلاش کرده اند بازتابی از نگرش کهن، علم قدیم و فلسفه و حکمت شرقی را نمایش بدهند. بدین ترتیب پیوندی بین بازدید کنندگان این بنا با زندگی و نگرش کهن ایجاد می شود.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

مینی سیام

یکی دیگر از مکان های گردشگری پاتایا، مینی سیام یا سیام کوچک است که از جالب‌ترین جاذبه های دیدنی تایلند به شمار می رود. در میان مجموعه های مینیاتوری موجود در سراسر دنیا، مینی سیام در مقام سوم قرار دارد. بالغ بر ۱۰۰ ماکت مینیاتوری از آثار باستانی، تاریخی و دیدنی تایلند و جهان در این مجموعه در مقیاس ۱ به ۲۵ ساخته شده است و هر ساله گردشگران زیادی از این مجموعه فوق‌العاده بازدید می کنند.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

جزیره مرجان یا کو لارن

یکی از به یاد ماندنی ترین جاذبه های دیدنی تایلند، جزیره مرجان در پاتایا است. این جزیره واقع در ۷ کیلومتری جنوب غربی شهر پاتایا است و از جمله جزیره های مرجانی منحصر به فرد در دنیا است. مرجان های زیبا، آب زلال و شفاف و سواحل سفید رنگ شنی آن برای هر گردشگری لذت بخش است. گردشگران تور تایلند می توانند در حین قایق سواری از کف شیشه ای آن مرجان های خارق‌العاده را تماشا کنند. همچنین گردشگران در حین لذت بردن از جاذبه های دیدنی تایلند در این جزیره، می توانند در ساحل از تنوع غذاهای دریایی لذت ببرند و سرگرم تفریحاتی همچون غواصی باشند.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

پارک ملی دریایی آنگ تونگ

پارک ملی آنگ تونگ از جمله جاذبه های دیدنی تایلند است که متشکل از ۴۲ جزیره است. این مجموعه جزایر از جزیره سامویی به آسانی قابل رویت هستند. به دلیل فشار آب، جزایر گوناگون این پارک با طرح های زیبایی پدیدار شده اند. سواحل این جزایر بسیار منحصر به فرد و تماشایی هستند. یکی دیگر از جاذبه های دیدنی تایلند که در این جزایر موجود است، گونه های جانوری منحصر به فرد است. از جمله آن ها می توان به سمور آبی، عقاب دریایی، میمون دم دراز آسیایی و نمونه های دیگر اشاره کرد.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

باغ پروانه های سامویی

می توان گفت یکی از رؤیایی ترین دیدنی های تایلند، باغ پروانه های جزیره سامویی است. این باغ واقع در جنوب شرقی سامویی، در حقیقت جنگلی مملو از گل های حیرت انگیز با رنگ های ملایم است که روی شیبی آرام قرار گرفته است. در اطراف و بالای گل های این باغ می توان گفت هزاران پروانه وجود دارند که فضایی فوق‌العاده را خلق می کنند. این باغ مسیری پیچ در پیچ دارد که گردش در آن را بسیار مفرح می کند و توسط پروانه ها و پیله هایشان احاطه گردیده است. بدین لحاظ این باغ برای علاقه‌مندان به چنین مناظر رؤیایی، جزو برترین دیدنی های تایلند به حساب می آید.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

ساحل ریلی

از جمله جاذبه های دیدنی کرابی می توان به سواحل ریلی اشاره کرد که جزو بی‌نظیرترین جاذبه های دیدنی تایلند به شمار می رود. برای بازدید از این ساحل زیبا می توان با قایق به آنجا رفت. این شبه جزیره کوچک از چهار ساحل تشکیل شده است که ریلی غربی، ریلی شرقی، تونسای و فرا نانگ نام دارند. این مکان فوق‌العاده که در آن هیچ مسیر و وسیله نقلیه ای به چشم نمی خورد، دارای صخره های آهکی زیبا، غارهای مخفی، تالاب ها و سواحل سفید شنی بی نظیر است که هر ساله مورد توجه گردشگران قرار دارد.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

ساحل آئونانگ

از دیگر دیدنی های تایلند موجود در کرابی می توان به ساحل آئونانگ اشاره کرد. این ساحل، یک ساحل ماسه ای طولانی است که در امتداد آن می توان از انواع رستوران ها و اقامتگاه ها بهره برد. همچنین به راحتی می توان از این ساحل قایق کرایه کرد و برای بازدید از سواحل بی نظیر با شکل های منحصر به فرد به سمت سواحل غربی رفت. در این ساحل می توان از تفریحاتی همچون قایق سواری، غواصی و شیرجه در آب های شفاف لذت برد.

دیدنی های تایلند | تور تایلند | جاذبه های دیدنی تایلند 88851080-021

در هنگام سفر به تایلند حتماً فرصت کافی را برای بازدید از جاذبه های دیدنی تایلند در نظر بگیرید تا سفری پر از ماجراجویی و دیدنی های بی نظیر را تجربه کنید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط تایلند ، ویزای تایلند و تور تایلند  ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد.