بهترین زمان سفر به پوکت

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

بهترین زمان سفر به پوکت

تعیین بهترین زمان سفر به پوکت میتواند از جنبه های متفاوتی مورد بررسی قرار گیرد. در این مقاله بازه های زمانی دارای آب و هوای مناسب و همچنین ایام پر جشن را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین زمان سفر به پوکت

جزیره پوکت در قسمت غربی کشور تایلند واقع شده است و جذابیت های گردشگری بی نظیری دارد. این جزیره سالانه میزبان حجم بالایی از مسافران و توریست های خارجی ست، در همین راستا این مقاله را به بحث تعیین بهترین زمان سفر به پوکت اختصاص دادیم و همه روزها و ایام جذاب این جزیره را مورد بررسی قرار می دهیم. آب های جزیره پوکت زمردین رنگ است و گویی قسمتی از بهشت روی زمین جا مانده است. اگر به این جزیره سفر کردید فرصت های زیر را از دست ندهید:

 1. روی ماسه های سفید و پاک ساحل قدم بزنید.
 2. از چشمه های درمانی آب گرم برای درمان بیماری های تان بهره بگیرید.
 3. در تورهای قایق رانی که هر هفته برگزار میگردد استقبال کنید و برای یکبار هم که شده در آنها شرکت کنید.
 4. چشیدن طعم غذاهای سنتی شهر را نیز فراموش نکنید.

بهترین زمان سفر به پوکت از نظر شرایط آب و هوایی

در این بخش بهترین زمان سفر به پوکت از نظر آب و هوا را بررسی خواهیم کرد. آب و هوای پوکت بطور معمول گرمسیری ست و برای مسافرت و تفریح بسیار مناسب است. از جهاتی میتوان گفت که ماه نوامبر تا آوریل، بهترین زمان سفر به پوکت است زیرا در این ایام میتوانید از همه تفریحات ساحلی و آبی لذت ببرید. معمولا بازه زمانی بین ماه های می تا اکتبر نیز برای سفر پیشنهاد نمیگردد.

فصل ها و انتخاب بهترین زمان سفر به پوکت

فصل ها ویژگی های متفاوتی دارند که البته هر کدام برای برخی از افراد دلپذیر است بنابراین پس از پایان این بخش میتوانید بهترین آب و هوای متناسب با شرایط خود را برگزینید و سفرتان را آغاز کنید.

بهترین زمان سفر به پوکت در فصل داغ گردشگری

از تاریخ ۱۰ آبان تا ۱۰ اردیبهشت بعنوان فصل داغ جزیره پوکت شناخته میشود. دمای میانگین مشاهده شده در این بازه زمانی حدود ۲۶ درجه سانتی گراد است و اقیانوس را آرامشی عجیب فرا گرفته است. ماه نوامبر تا آوریل بهترین زمان سفر به پوکت از نظر آب و هوا شناخته شده است بنابراین باید هزینه های بیشتری را نیز برای سفرتان در نظر بگیرید، چراکه این بازه زمانی جزو ایام پر مسافر است و هزینه های اقامت و تفریح در بالاترین سطح خود قرار میگیرد.

فصل بارش و باد، بهترین زمان سفر به پوکت از نظر هزینه

از ۱۱ اردیبهشت تا ۹ آبان ماه نیز شرایط آب و هوایی در حالت مطلوبی قرار ندارد و در صورت سفر در این ایام با بارش های سنگینی روبرو خواهید بود. در این فصل امکان انجام تفریحات آبی به صورت گسترده وجود ندارد اما اگر با این موضوع مشکلی نداشته باشید و عاشق بارش باران باشید میتوانید تاریخ ذکر شده را برای سفر به پوکت برگزینید. ۱۱ اردیبهشت تا ۹ آبان ماه بهترین زمان سفر به پوکت از نظر هزینه میباشد، زیرا در این زمان هزینه های اقامت بسیار ارزان است و میتوانید با بودجه ای محدود سفری رویایی و دلچسب داشته باشید.

در ادامه مقاله بهترین زمان سفر به پوکت از نظر جشن ها و فستیوال ها مورد بررسی قرار میگیرد.

روز ماکا بوچا، بهترین زمان سفر به پوکت

ماکا بوچا از تعطیلات رسمی کشور تایلند است، تاریخ آن در ماه فوریه یا مارس ست و یکی از جشن های مهم بودایی ها بشمار می آید. سالهای خیلی دور در این روز مردم برای شنیدن سخنان بودا گرد هم آمدند و برخی نیز بعنوان راهب انتخاب شدند تا راهی وسیع برای گسترش دین بودا آغاز شود. در روز ماکا بوچا همه مردم کشور صبح خیلی زود از خواب بیدار میشوند و به معبدها میروند و مشغول برگزاری مراسم های خاص شان میشوند، اگر این جشن را بعنوان بهترین زمان سفر به پوکت انتخاب کردید و در تاریخ مقرر شده در آنجا حضور داشتید هنگام رفتن به معبد گل های زیبایی را نیز همراه خود ببرید، این یکی از نشانه های احترام به آیین آنهاست.

فستیوال تائو تپ و بهترین زمان سفر به پوکت

بهترین زمان سفر به پوکت برای علاقمندان به فعالیت های ورزشی و فرهنگی تاریخ برگزاری فستیوال تائو تپ است. تاریخ برگزاری این فستیوال در ماه مارس است و طی دو هفته پیاپی بدون توقف ادامه خواهد داشت. در این روز دو قهرمان اهل پوکت ارتش برمه را شکست دادند. در ادامه به برخی از مراسم ها و تفریحات برگزار شده در این فستیوال اشاره میگردد:

 1. مسابقه دوچرخه سواری که علاقمندان میتوانند در آن شرکت کنند و به برنده جایزه ای نفیس اهدا میشود.
 2.  مسابقه تاکرا که همان والیبال با پا است نیز در این فستیوال برگزار میگردد.
 3. مسابقه مینی ماراتن نیز از مسابقات پر طرفدار این فستیوال است.
 4. مسابقه طناب کشی
 5. یک نمایش تاریخی نیز با حضور ۳۰۰ بازیگر طی مدت زمانی طولانی اجرا میگردد که یک داستان تاریخی را روایت میکند و بسیار هیجان انگیز و به یاد ماندی ست.

هفته موتور سواری و بهترین زمان سفر به پوکت

بزرگترین فسیوال تایلند سونگکران نام دارد که رویداد موتور سواری نیز مصادف با تاریخ برگزاری همین فستیوال است اگر عاشق موتور سواری هستید ماه آوریل بهترین زمان سفر به پوکت برای شما خواهد بود. در طول این رویداد که بصورت سالانه برگزار میشود و طرفداران زیادی دارد برنامه های زیر اجرا میشوند و یا مورد توجه قرار میگیرند:

 1. برگزاری مسابقه دختر شایسته هفته موتور سواری
 2. در ساحل مهمانی های بزرگی برگزار میشود.
 3. کنسرت های شاد و مفرحی روی صحنه میرود.
 4. یک نمایشگاه موتور برگزار میشود و در معرض دید عموم قرار میگیرد.

ماراتن بین المللی لاگونا، بهترین زمان سفر به پوکت

این رویداد در ماه ژوئن برگزار میگردد و اگر علاقمند به فعالیت های ورزشی باشید میتوانید این تاریخ را بعنوان بهترین زمان سفر به پوکت برگزینید. در این روز افراد زیادی از سراسر دنیا به پوکت سفر میکنند که شما و خانواده تان نیز میتوانید یکی از آنها باشید. شرکت کنندگان این مسابقه در سال ۲۰۱۷ به ۷ هزار نفر رسید که تنوع ملیت فراوانی در میان آنها دیده میشد.

روز بودا، بهترین زمان سفر به پوکت

روز بودا نیز میتواند بهترین زمان سفر به پوکت باشد. بوداییان معتقدند که در این روز بودا به درجه بالایی از رستگاری رسیده است، اگر از تحقیق در زمینه مذاهب مختلف لذت میبرید حتما این روز را برای سفر به پوکت برگزینید. در این روز راهبان هدایایی از مردم میگیرند و در عوض برای ان ها دعا میکنند. تاریخ برگزاری جشن این روز در ماه می یا ژوئن است که می توانید با یک بررسی از تاریخ دقیق آن مطلع شوید و بلیط خود را برای آغاز یک سفر خوب و پرهیجان تهیه کنید.

بهترین زمان سفر به پوکت و هزینه های لازم برای اقامت و تفریح

اگر بهترین زمان سفر به پوکت را از نظر آب و هوایی انتخاب نمایید و یا جشن ها و فستیوال ها را مد نظر قرار دهید قطعا نیاز به صرف هزینه های بیشتر خواهید داشت. در ایام پر مسافر هزینه بلیط، اقامت و استفاده از امکانات گردشگری و تفریحی به میزان زیادی افزایش میابد، اما ناگفته نماند که لذت سفر و انرژی که پی از ان بدست خواهید آورد با هیچ سرمایه ای قابل قیاس نیست.

در این مقاله به بررسی زمان مناسب برای سفر به پوکت پرداختیم و زوایای مختلف آن را مورد بررسی قرار دادیم، شما نیز می توانید پس از مطالعه بسته به شرایط و علاقه تان زمان مد نظرتان را انتخاب و بلیط خود را برای آن تاریخ رزرو نمایید.

خدمات مجموعه ما برای شرکت در تور پوکت

مجموعه ما همه امکانات و شرایط لازم برای شرکت در تور پوکت را فراهم کرده است و پس از انتخاب زمان مناسب میتوانید اقدام به ثبت نام نمایید. با شرکت در تور دوستانی جدید پیدا خواهید کرد که سلایق شان در مورد تاریخ و زمان سفر با شما یکی بوده است. پس از ثبت نام در تور همه امور مربوط به رزرو بلیط هواپیما، هتل و دیگر مراحل ضروری توسط کارشناسان ما پیگیری خواهد شد.

انتخاب بهترین زمان سفر

انتخاب بهترین زمان سفر کاملا بستگی به سلیقه و علایق شما وخانواده تان دارد. در این مقاله همه جزئیات لازم در خصوص انتخاب تاریخ ذکر شده است و میتوانید با انجام یک مشورت با همراهان تان تاریخ آغاز سفر را تعیین کنید. اگر در هر کدام از مراحل نیاز به راهنمایی و مشورت داشتید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید، کارشناسان ما پاسخگوی تمام سوالات تان خواهند بود.

 آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط تایلند ، ویزای تایلند و تور تایلند  ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد.