آب و هوای تایلند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

تایلند از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که همه‌ساله پذیرای تعداد زیادی از مسافران و گردشگران است. آب و هوای تایلند  به‌طورکلی آب‌وهوایی گرم و درعین‌حال مرطوب است. حال اگر بخواهیم بین سرد و گرم یکی را برای آب و هوای تایلند انتخاب کنیم باید بگوییم که آب و هوای تایلند گرم است درحالی‌که گرمای آن شدید نیست و باعث آزار مسافران و گردشگران نخواهد شد.

آب و هوای گرم و استوایی تایلند

آب و هوای تایلند، یک آب‌وهوای گرم و استوایی است. مناطق و کشورهایی که در نزدیک خط استوا هستند چنین آب‌وهوایی را تجربه می‌کنند. در این مکان‌ها باد دریایی به دامنه کوه‌ها می‌وزد، بنابراین می‌توانید انتظار رطوبت زیاد و باران شدیدی داشته باشید. کشورهایی که در کنار خط استوا هستند اغلب دو و یا سه فصل را تجربه می‌کنند و کشورهای چهارفصلی نیستند، حال‌آنکه این کشورها ازلحاظ سرسبزی و حاصلخیزی خاک‌های خود چیزی از کشورهای دیگر و کشورهای چهارفصل کم ندارند. مناطقی که آب‌وهوای گرم و استوایی دارند و به بیانی دیگر آب و هوای شان شبیه به تایلند است، عبارت‌اند از: آمریکای جنوبی، غرب و شرق آفریقا و … .

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

در کنار خط استوا می‌توان کویرهای زیادی را یافت. دلیلش نیز این است که خورشید در اکثر مواقع در بالای خط استوا قرار دارد و باعث گرمی و خشکی منطقه می‌شود. تایلند نیز در کنار خط استوا می‌باشد و از این قضیه مستثنی نیست. در این مناطق علاوه بر وجود گرمای زیاد شاهد باران نیز هستیم و پوشش گیاهی انبوهی در این مناطق دیده می‌شود.

دمای هوای تایلند  

آب و هوای تایلند مایل به گرم و کمی مرطوب است، این باعث می‌شود که دمای این کشور متغیر باشد. علاوه بر آن، دمای هوای تایلند در همهٔ نقاط و شهرهایش یکسان نیست و هر منطقه‌ای دمای خاص خود را دارد. دمای کلی کشور تایلند تقریباً زیاد است. از ۱۳ بهمن تا ۱۱ اسفند و از ۱۲ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد (از فوریه تا می) دمای هوا به‌صورت میانگین ۳۴ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. رطوبت در این مواقع از سال نیز ۷۵ درصد می‌باشد.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

از ۱۲ خرداد تا ۱۰ تیر و از ۱۰ مهر تا ۱۰ آبان (از ژوئن تا اکتبر)، میانگین دما ۲۹ درجه سانتی‌گراد است و رطوبت ۸۷ درصد دیده می‌شود. از ۱۱ آبان تا ۱۰ آذر (نوامبر) نیز میانگین دما حدود ۲۰ درجه سانتی‌گراد کم‌تر و رطوبت هوا نیز کاهش می‌یابد. چیزی که مشخص است این است که دمای هوای کشور تایلند متغیر است، در بیشتر روزهای سال دمای هوا از ۲۵ درجه بیشتر است حال‌آنکه رطوبت زیادی در آب و هوای تایلند نیز مشاهده می‌شود. بالاترین دمای هوا از ماه مارس (اسفندماه) تا ماه می (اردیبهشت‌ماه)  و کمترین میزان حرارت در دسامبر (آذرماه( و ژانویه (دی‌ماه) می‌باشد.

تایلند کشور سه فصلی

تایلند جزو کشورهایی است که ازنظر آب‌وهوایی سه فصلی است. سه فصل بودن آب و هوای تایلند به این معنا است که گرچه تقویم این کشور دارای ۴ فصل و ۱۲ ماه است ولی ازنظر آب‌وهوایی سه فصل دارد که مشخصات و ویژگی‌های هر فصل با فصل دیگر متفاوت است. فصل سرد، فصل گرم و فصل بارانی. در ادامه به شرح خصوصیات، ویژگی‌ها و دمای هر یک از این سه فصل می‌پردازیم.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در فصل سرد

از ابتدای نوامبر تا آخر فوریه: در این زمان از میزان بارش‌های استوایی کاسته می‌شود و دیگر شاهد باران نیستید. اگرچه در این فصل آب و هوای تایلند رو به خنکی می‌رود ولی این سرما باعث افزایش بارش‌ها نمی‌شود و دقیقاً عکس این حالت اتفاق می‌افتد. دلیل این امر نیز این است که باران‌های موجود در آب و هوای تایلند، از نوع باران‌های موسمی و استوایی است و ارتباط نزدیکی با دما ندارند. نکته مهم دیگر در ارتباط با آب و هوای تایلند این است که در همین فصل سرد اگر در سواحل شمال و مناطق شمالی کشور تایلند قدم بزنید شاهد هوایی سرد خواهید بود ولی در مناطق و شهرهای جنوبی شاهد هوایی سرد نیستید. این تغییر دما در فصول دیگر سال نیز مشاهده می‌شود ولی این مورد در این فصل بیشتر مشاهده شده است.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در فصل گرم

از ماه مارس تا ماه جون در کشور تایلند شاهد هوای گرم هستید؛ در این زمان از سال دمای هوا در بعضی‌اوقات به ۴۰ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. گرچه ممکن است این دما برای افرادی که به تایلند سفرکرده و قصد اقامت در سواحل آن رادارند مطبوع باشد ولی برای افرادی که قصد قدم زدن در پایتخت و شهرهای دیگر تایلند را دارند مناسب نیست. با گشت‌وگذار و پیاده‌روی در این فصل نمی‌توان لذت کافی از سفر خد برد. گرمای زیاد در این فصل باعث عرق ریختن و کاهش آب بدن می‌شود. سواحل تایلند بهترین مکان برای گذراندن اوقات در این فصل می‌باشد. همهٔ ساله تعداد زیادی از مسافران برای گشت‌وگذار به تایلند می‌آیند.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در فصل بارانی

از ماه جولای تا اکتبر بادهای موسمی استوایی اکثر شهرها و مناطق کشور تایلند را فرامی‌گیرد. در ماه‌های ذکرشده آب و هوای تایلند رو به بارانی بودن می‌رود ولی این بدین معنا نیست که در این ماه‌ها، هرروز باران ببارد بلکه احتمال بارش باران زیاد است و هوا رطوبت خاصی به خود می‌گیرد. البته در بعضی از روزها بارش‌ها به حدی است که شهرهای تایلند دچار آب‌گرفتگی معابر شهری نیز می‌شود. افراد زیادی هستند که به خاطر باران به این کشور سر می­زنند چرا که باران زیبایی خاصی دارد و موجب زیباتر شدن این کشور می­شود. درواقع باران در طول این فصل باعث ایجاد خاطرات خوشی برای گردشگران می‌شود. بارش باران در این کشور بعضاً با برف همراه می‌شود. کشور تایلند هم به‌مانند کشورهای دیگر، به‌ مرورزمان رو به گرم شدن می‌رود و باگذشت زمان شاهد بارش برف و باران کمتری در این کشور خواهید بود.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه ژانویه

آب و هوای تایلند در این ماه به‌صورتی است که احتمال بارش در آن بسیار کم است. هوا در این ماه متعادل و معمولی است به‌طوری‌که مسافران و گردشگرانی که در این ماه به این کشور سفر می‌کنند دچار مشکل خاصی ازنظر آب‌وهوایی نمی‌شوند. ماه ژانویه برای افرادی که قصد رفتن به سواحل غربی تایلند رادارند بسیار ماه مناسبی است. این افراد به‌راحتی می‌توانند در این سواحل مشغول به آفتاب گرفتن شوند. به‌طورکلی آب و هوای تایلند در ماه ژانویه مناسب است. به دلیل مطلوبیت آب و هوای تایلند، هرساله فستیوال سال نو چینی در آنجا نیز برگزار می‌شود. آتش‌بازی مردم تایلند در خیابان‌ها و به‌خصوص در محله‌های چینی باعث ایجاد مناظر جالبی در این کشور می‌شود.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه فوریه

آب و هوای تایلند در ماه فوریه بسیار گرم و خشک است. همان‌طور که گفتیم گرمای این کشور در این ماه از سال به‌جز در موارد اندکی آزار دهنده نیست و گردشگران می‌توانند با خیال راحت به این کشور سفر کنند. بعضاً مسافران و گردشگرانی که به تایلند سفر می‌کنند گرمای آب و هوای تایلند را به سرمای آب و هوای تایلند ترجیح می‌دهند. چیزی که مشخص است این است که تعداد مسافران و گردشگران در گرمای آب و هوای تایلند نسبت به سرمای آب و هوای تایلند بیشتر است. در آب و هوای تایلند در ماه فوریه بارندگی وجود ندارد مگر در سواحل شرقی این کشور. در ماه فوریه  فستیوال گل در چیانگ مای نیز برگزار می‌شود.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه مارس

آب و هوای تایلند در ماه مارس به دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد نشان می‌دهد که هوا رو به گرمی میرود و خبری از باران و یا برف نیست. البته به‌جز برف و باران، خنکی هم در این فصل یافت نمی‌شود. این ماه برای کسانی که قصد پیاده‌روی و گردش و خرید و بازدید از اماکن دیدنی تایلند را دارند  مناسب نیست. آب و هوای تایلند در ماه مارس مخصوص استفاده از سواحل است. درواقع کسانی که عاشق سواحل تایلند هستند و با همین هدف نیز به این کشور پا گذاشته‌اند فرصت مناسبی دارند تا از سفر خود لذت ببرند. در ماه مارس اگر به هرکجای تایلند سفر کنید با مشکلی مواجه نمی‌شوید. درواقع گرمای این ماه از سال به‌اصطلاح عرق‌ریزان نیست.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه آوریل

آوریل بهترین ماهی است که می‌توان به این کشور سفر کرد و از آب و هوای تایلند لذت برد. درواقع آب و هوای تایلند در ماه آوریل در بهترین و مطبوع‌ترین حالت خود قرار دارد. اگر نگاهی به آمار نیز داشته باشیم مشاهده می‌کنیم که بیشترین تعداد گردشگر و مسافر در همین ماه بوده است. دلیل شلوغ شدن و استقبال زیاد گردشگران در ماه آوریل این است که سال نو تایلندی‌ها نیز در این ماه از سال می­باشد؛ بنابراین بهتر است که برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید تا در ماه آوریل به این کشور برسید. جشن آب تایلندی‌ها نیز در نیمه آوریل برگزار می‌شود.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه می

آب و هوای تایلند در ماه می به‌صورتی است که با ورود به این ماه از تعداد و حجم بارندگی‌ها کم می‌شود و به‌ تبع آن کشور تایلند نیز با کاهش مسافران و توریست‌ها مواجه خواهد بود. ماه می بهترین فرصت برای کسانی است که قصد دارند به تایلند سفر کنند، حال‌آنکه از قیمت‌های بالا ناراضی‌ باشند. علاوه بر اینکه آب و هوای تایلند در ماه می مناسب است، کشور تایلند به نسبت ماه‌های دیگر خلوت‌تر است و اجناس، بلیط ها و مسافرخانه‌ها باقیمت کمتری در اختیار مشتریان و گردشگران قرار میگیرد.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه ژوئن

آب و هوای تایلند در ماه ژوئن به‌صورتی است که از بارش‌ها کاسته شده و تعداد مسافران و گردشگران نیز کاهش یافته است. آب و هوای تایلند در ماه ژوئن برای کسانی مناسب است که از باران خوششان نمی‌آید و دنبال هوای معمولی رو به گرم هستند. دمای هوا در این ماه متغیر است و رو به گرم شدن می­رود. حراج‌های زیادی در این ماه برگزار می‌شود که این یک امتیاز مثبت برای کسانی است که قصد سفر به تایلند را دارند، حال‌آنکه به فکر صرفه‌جویی در هزینه‌های خود نیز هستند. خوب است بدانید که به طور کل آب و هوای تایلند در ماه ژوئن آب‌وهوای بدون بارانی است.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه جولای

آب و هوای تایلند در ماه جولای به‌صورتی است که از گرمای هوا کاسته می­شود. مدارس تعطیل و شهر تقریباً شلوغ است. باوجوداینکه گرمای آب و هوای تایلند در ماه جولای خیلی کمتر میشود ولی سواحل شرقی تایلند همچنان گرم است و پذیرای گردشگران خاص خود خواهد بود.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه آگوست

آگوست ماهی است که آب و هوای تایلند به سمت بارانی شدن می­رود. افزایش بارش باران چهره زیبایی به کشور تایلند می‌دهد و علاقه‌مندان خود را به این کشور می‌کشاند. افراد زیادی هستند که از باران لذت زیادی می‌برند و مقصد خود را جایی انتخاب می‌کنند که باران زیادی داشته باشد. در این ماه کسی به سواحل تایلند نمی‌رود و افراد سعی می­کنند از سایر دیدنی­های این کشور لذت ببرند. شمال تایلند بارش‌های بیشتری دارد. افرادی که در ماه‌های قبل به سواحل می‌رفتند با تغییر در آب و هوای تایلند به جزیره سامویی می‌روند چراکه بارندگی کمی در این مکان رخ می‌دهد.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه سپتامبر

اگر به آمار نگاهی بیندازیم می‌بینیم که بیشترین بارندگی در کشور تایلند مربوط به ماه سپتامبر است. کسانی که به‌قصد رفتن به سواحل تایلند را دارند بهتر است که در این ماه به تایلند سفر نکنند، حال‌آنکه آب و هوای تایلند در ماه سپتامبر به‌صورتی است که از تعداد گردشگران کم میشود و این بهترین فرصت برای کسانی است که از شلوغی خوششان نمی‌آید و قصد گشتن تایلند را به‌صورت کامل دارند.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه اکتبر

بارندگی در ماه اکتبر در کشور تایلند همچنان ادامه دارد. در آخرین روزهای ماه اکتبر رطوبت و بارندگی کم می‌شود و به خنکی هوا اضافه می‌شود. این بهترین فرصت برای کسانی است که از خنکی هوا لذت می‌برند. برگزاری مراسم‌های گوناگون نیز زیبایی خاصی به این کشور می‌بخشد و باعث می‌شود که این ماه یکی از گزینه‌های مد نظر گردشگران برای سفر به این کشور باشد.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند در ماه نوامبر

ماه نوامبر ماهی است که آفتاب به سواحل غربی تایلند بازمی‌گردد و افرادی که برای ساحل و لذت از آن به تایلند می‌آیند بیشتر به تایلند سفر میکنند. تعداد مسافران و گردشگران افزایش میابد. شمال تایلند هوای خنکی دارد به‌خصوص در ساعات اولیه صبح و حول‌وحوش عصر.

هوای خنک و وجود سواحل زیبا و شلوغ باعث می‌شود گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا اعم از اروپا، آفریقا، آسیا، آمریکا و … به کشور تایلند سفر کنند. سواحل کشور تایلند در این ماه در شلوغ‌ترین روزهای خود به سر می‌برند. سواحل تایلند محبوبیت خاصی پیدا کرده‌ است به طوری که بعضاً افرادی را می‌بینیم که از نقاط بسیار دور به این کشور سفر میکنند. آفتاب سوزان و در عین حال جذاب تایلند در این ماه از سال بر گردشگران می‌تابد و گردشگران لذت زیادی از آن می‌برند.

آب و هوای تایلند در ماه دسامبر

آب و هوای تایلند در ماه دسامبر بسیار مطبوع است به‌خصوص در نواحی ساحلی این کشور. نکته مهم دیگر این است که در این ماه تعطیلات کریسمس نیز کم‌کم شروع خواهد شد و گردشگران به این کشور هجوم می‌آورند. هتل‌ها در این ماه از سال قیمت بالایی دارند و هزینهٔ سفر شما ممکن است بالا رود. حال‌آنکه ازنظر آب  و هوایی، آب و هوای تایلند در این ماه از سال مساعد است.

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند و بهترین زمان سفر

آب‌وهوا از عوامل بسیار مهم برای مسافران و گردشگران است. تایلند کشوری است که اگر در هرماهی از سال به آن سفر کنید با مشکلی مواجه نمی‌شوید. آب و هوای تایلند در سرتاسر سال متفاوت است ولی بهتر است که اگر در فصل زمستان هستید و قصد سفر به تایلند رادارید به سواحل غربی این کشور بروید. سواحل شرقی تایلند در هر فصلی و هر ماهی از سال مطبوع است و می‌توانید به آن سفر کنید.

به‌طورکلی سفر به تایلند می‌تواند از لذت‌بخش‌ترین سفرهای شما باشد. آب‌وهوای گرم و مرطوب آن و سواحل زیبای آن باعث می‌شود که گردشگران زیادی به این کشور سفر کنند. سواحل غربی و شرقی کشور تایلند در بیشتر روزهای سال پر از مسافر و توریست است و کمتر روزی یافت می‌شود که به خاطر آب‌وهوای نامناسب در آنجا توریستی یافت نشود. آب و هوای تایلند باعث می­شود خاطرات خوبی برای شما رقم بخورد.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد.