سفر به تایلند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

برای سفر به تایلند شما نیازمند کسب اطلاعات کافی و مناسب از این کشور چهارفصل هستید. در این مقاله سعی شده است در رابطه با سفر به تایلند توضیحاتی ارائه شود.

اطلاعات اولیه در سفر به تایلند

تایلند کشوری زیباست که تمام عناصر طبیعی ازجمله دریا، کوهستان و جنگل در این کشور چهارفصل وجود دارد. به دلیل پایین بودن هزینه‌ها در این کشور افراد زیادی تمایل دارند به آنجا سفری داشته باشند و از جاذبه‌های گردشگری این کشور زیبا بهره‌مند شوند. در سفر به تایلند دانستن برخی از اطلاعات اولیه در رابطه با سفر برای توریست ها و گردشگران مناسب می‌باشد که در این بخش به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

 زبان و مذهب مردم تایلند: بیشتر مردم تایلند بودائی هستند و مردمان این کشور به زبان تایی صحبت می‌کنند. واحد پول کشور تایلند از اواخر قرن ۱۹, بات می‌باشد. اختلاف ساعت تهران و بانکوک نزدیک به نیم ساعت می‌باشد. البته ساعت بانکوک جلوتر از ساعت تهران است. در بانکوک تنوع غذا بسیار است که برخی از آن‌ها برای استفاده ایرانیان مناسب نیست.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

دانستنیهای مهم در سفر به تایلند

 تایلند در میان کشورهای آسیای جنوب شرقی از توریست‌ و گردشگران بسیاری برخوردار است. این کشور به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری، بازدیدکنندگان بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. در این بخش به نکاتی مهم در رابطه با سفر به تایلند می‌پردازیم. در سفر به تایلند سعی کنید با هوشمندی خریدوفروش نمایید، تا می‌توانید از فروشنده‌های تایلندی تخفیف بگیرید تا به قیمت اصلی و پایه جنس نزدیک شوید. از رفتار فروشندگان تایلندی ناامید نشده و در مواقعی که نتوانستید به قیمت مناسب برای خرید دست‌یابید به سراغ دیگر فروشگاه‌های تایلند بروید.

در کشور تایلند سگ‌های ولگرد بسیار زیاد می‌باشند. نزدیک به ۳۰۰ هزار سگ ولگرد در خیابان‌های بانکوک وجود دارند. در مواجه‌شدن با سگ‌های ولگرد تایلند مراقب باشید و تا می‌توانید از آن‌ها دور شوید. در این کشور از غذا دادن به میمون‌های وحشی خودداری کنید. اغلب این حیوانات تبحر زیادی در دزدیدن اجناس و کیف‌های  گردشگران دارند.  داشتن اسپری حشره‌کش در سفر به تایلند لازم و ضروری است. اغلب این حشرات حامل بیماری بوده و می‌توانند باعث بروز بیماری در شما شوند.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند

 به دلیل تغییر مداوم در آب‌وهوای کشور تایلند، سفر به این کشور در هرزمانی با ویژگی‌های خاصی همراه است. شما می‌توانید هرزمانی را برای سفر به تایلند انتخاب کنید. در تمام فصول می‌توان به این کشور سفر کرد و از طبیعت زیبای آن استفاده نمود اما برخی از روزهای سال حضور در تایلند برای مسافران جذاب‌تر و خاطره‌انگیزتر خواهد بود که در این بخش به این روزها اشاره می‌کنیم.

سفر به تایلند از ۱۲ دی الی ۱۲ بهمن به دلیل معتدل بودن هوای تایلند مناسب می‌باشد. سفر به تایلند در ماه اسفند توصیه میشود چرا که میتوانید از نمایشگاه گل و گیاه دیدن کنید.  یکی دیگر از زمان‌های مناسب برای بازدید از کشور تایلند ۱۳ روز اول فروردین است که هوای این کشور  در بهترین موقعیت خود قرار دارد.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

هزینههای سفر به تایلند

در سفر به تایلند به هراندازه که هزینه کنید می‌توانید از بودن در این کشور لذت ببرید؛ اما برای سفر به هر کشوری باید برنامه‌ریزی مناسب جهت گذراندن اوقات خوب و مفرح انجام داد. همچنین قبل از سفر می‌بایست هزینه را مدیریت کرد. هزینه‌های سفر به تایلند عبارتند از هزینه اقامت، هزینه خوراک، هزینه حمل‌ونقل و یا دیگر هزینه‌ها که اغلب بسیار زیاد نمی‌باشند. ازآنجایی‌که هزینه‌ها در تایلند مناسب می‌باشند، سفر به این کشور  ازلحاظ اقتصادی خیلی سنگین نخواهد بود.

ازنظر حمل‌ونقل هزینه‌ای نزدیک به هزار تومان در شهرهای این کشور برای جابجایی با اتوبوس در نظر گرفته‌شده است. می‌توانید از موتورهای سه‌چرخه برای گشت زنی در شهر استفاده کنید. این موتورها هزینه‌ای نزدیک به ۲۵ هزار تومان دارند. هزینه خوراک از هر وعده غذایی ۲۰ هزار تومان شروع‌شده و تا مبالغ بالاتر تغییر میکند. هزینه خوراک در کشور تایلند آن‌چنان گران نیست.

هزینه بازدید از اماکن دیدنی شهرهای تایلند نزدیک به ۷۰ هزار تومان است. هزینه اقامت هتل‌های تایلند نیز ارزان است و با توجه به نوع اقامت، شما می‌توانید هزینه هتل‌ها را نیز مدیریت کنید.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

دانستنیهای آبوهوا در سفر به تایلند

تایلند کشوری است که در آن دو فصل متمایز وجود دارد، یک‌فصل مرطوب می‌باشد و یک‌فصل خشک. به عبارت بهتر نزدیک به ۵ ماه یا بیشتر از سال آب‌وهوا به‌صورت مرطوب بوده و نزدیک به ۵ ماه از سال نیز آب‌وهوا خشک است. بر اساس این نوع آب‌وهوا اقلیم‌های متفاوتی در کشور تایلند وجود دارند. به‌عنوان‌مثال جنوب کشور تایلند همواره گرم است البته در این میان نیز امکان بارش باران وجود دارد. درمجموع برای سفر به تایلند باید پک کاملی از لباس را همراه خود داشته باشید.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

لوازم ضروری در سفر به تایلند

 به دلیل گرمای کشور تایلند نیازی نیست که لباس‌های زیادی را با خود حمل کنید. این را بدانید که می‌توانید باقیمتی مناسب لوازمی که نیاز دارید را در شهرهای تایلند خریداری کنید و لازم نیست که با خود البسه و لوازم غیرضروری را حمل کنید. می‌توانید از کفش‌های سبک در سفر به تایلند استفاده کنید.

 ولی اگر تمایل دارید به جنگل و کوه‌نوردی بروید حتماً همراه خود پوتین ببرید. به‌صورت کلی بیشتر از لباس و تی‌شرت‌های آستین‌کوتاه استفاده کنید و یک لباس گرم و یک‌بارانی همراه خود داشته باشید. به دلیل آب‌وهوای استوایی در کشور تایلند این امکان وجود دارد که در شهرهای این کشور بارندگی صورت گیرد. همچنین از صندل و دمپایی‌های چرمی نیز برای راحتی در طول سفر و بازید از شهرهای تایلند استفاده کنید.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

انواع تفریحهای جذاب در سفر به تایلند

چندین کار را در سفر به تایلند نباید فراموش کرد ازجمله این فعالیت‌ها می‌توان به صخره‌نوردی، رانندگی با انواع موتورسیکلت، غواصی اشاره کرد. همچنین غذاهای تایلندی را در سفر به این کشور از دست ندهید. غذاهای ایرانی نیز در این کشور سرو می‌شود. ماساژ تایلندی که قیمت ان نیز ارزان و عالی می‌باشد را فراموش نکنید. شرکت در جشن آب‌پاشی در ماه آوریل، دیدن رودخانه‌ها و سواحل زیبای تایلند را نیز هرگز از یاد نبرید.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

دو شهر پرمخاطب در سفر به تایلند

سفر به تایلند و بازدید از این کشور برای بسیاری از جوانان بسیار شیرین و خاطره‌انگیز است؛ اما در بین شهرهای تایلند دو شهر از توریست‌های زیادی برخوردار است و اغلب تورها و سفرهای شخصی، برنامه‌های خود را برای اقامت در این شهر پیاده می‌کنند.

بانکوک: این شهر که به‌عنوان پایتخت کشور تایلند شناخته می‌شود از اماکن و نقاط مختلفی برای بازدید برخوردار است.

پاتایا: این شهر ساحلی نیز از طرفداران زیادی برای اقامت تفریحی برخوردار است. جالب است بدانید قیمت‌ها در شهر پاتایا حدود ۲۰ درصد از شهر تهران ارزان‌تر است. در این شهر انواع رستوران و فست فود ها وجود دارند. این شهر ساحلی بسیار زیبا و تمیز برای خوش‌گذرانی را در خود جای داده است.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

ویزا برای سفر به تایلند

به‌صورت کلی دو ویزای توریستی و تجاری در سفارتخانه تایلند صادر می‌شود که هر یک از اینها دارای مدارک مشخص برای سفر به تایلند می‌باشند. برای دریافت ویزای تایلند می‌توانید از طریق آژانس‌های مسافرتی و یا به‌صورت شخصی اقدام نمایید. برای گرفتن ویزای تایلند باید مراحل زیر را انجام دهید:

 اصل و داشتن کپی از بلیط تایلند، یک قطعه عکس ۳ در ۴ جدید و پشت‌سفید که حداقل سه ماه از تاریخ عکسبرداری آن گذشته باشد. تکمیل فرم درخواست ویزا، کپی شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه، همراه داشتن اصل گذرنامه، فرم درخواست ویزای تایلند، تکمیل فرم ویزا. مدت‌زمانی که ویزای تایلند اعتبار دارد حدود ۷۲ ساعت می‌باشد.

لازم به ذکر است که فرد نمی‌تواند برای دیگر افراد درخواست ویزا نماید. تمام‌کارهای مرتبط به هر ویزا را باید توسط خود شخص انجام شود. در صورت اقدام از طریق آژانس‌های مسافرتی برای ویزا  باید یک هفته قبل از تاریخ پرواز درخواست خود را نهایی نمایید. جالب است بدانید که ویزای فوری تایلند حدود ۲۴۰ هزار تومان می‌باشد.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

سفر به تایلند بهصورت شخصی

 شما می‌توانید برای سفر به تایلند تمام برنامه‌ریزی‌ها را خودتان انجام دهید و با سفر شخصی لحظات خاطره‌انگیزی را برای خودتان رقم بزنید. برای رسیدن به کشور تایلند بهترین راه استفاده از مسیر هوایی می‌باشد؛ اما مسیرهای دیگری به‌صورت ترکیبی نیز می‌تواند شمارا به تایلند برسانند.

مسیر هوایی دررسیدن به پاتایا: مسیر هوایی مستقیمی از تهران به پاتایا  در سفر به تایلند وجود ندارد و تمام پروازهای سفر به‌ این شهر به‌صورت غیرمستقیم می‌باشد؛ بنابراین برای رسیدن به پاتایا ابتدا باید وارد بانکوک شوید سپس با وسایل حمل‌ونقل دیگری به شهر پاتایا بروید.

مسیرهای ترکیبی: مسیر بانکوک تا پاتایا نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر می‌باشد. این مسیر را می‌توانید با اتوبوس، قطار، مینی‌بوس و تاکسی سپری کنید. هزینه بلیط قطار بانکوک به پاتایا حدود ۴۰ هزار تومان می‌باشد.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

بازدید از جاذبههای گردشگری در سفر به تایلند

در این بخش به دیدنی‌های سه شهر سامویی، بانکوک و پاتایا می‌پردازیم و به‌صورت کوتاه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. با سفر به تایلند  از این مکان‌ها را دیدن کنید:

 دیدنی‌های شهر پاتایا:

 در سفر به تایلند از دیدنی‌های شهر پاتایا بازدید کنید این اماکن عبارت‌اند از:

 • باغ گرمسیری نونگ نوچ: این باغ در سال ۱۹۵۴ تأسیس‌شده است.
 • ساحل پاتایا: از مناطق بسیار معروف توریستی سواحل پاتایا می‌باشند.
 • آکواریوم تونلی آسیا: این آکواریوم از انواع ماهی و آبزیان، کوسه و همچنین عروس‌های دریایی تشکیل‌شده است.

دیدنی‌های شهر بانکوک:

 • کاخ بزرگ بانکوک: توسط پادشاه تایلند در سال ۱۹۲۹ ساخته‌شده است.
 • معبد وات ساکت: برای رسیدن به این معبد باید ۳۰۰ پله را بالا بروید.
 • معبد سفید بانکوک: این معبد در شمال تایلند واقع‌شده است و یکی از زیباترین بناهای تاریخی در دنیا می‌باشد.

دیدنی‌های شهر موسایی:

 • پارک پارادایز: در سال ۲۰۰۰ ساخته‌شده است و یک پارک کوهستانی می‌باشد.
 • باغ پروانهها: در گوشه جنوب شرقی جزیره واقع‌شده است.

مکان‌های زیبای فراوانی در سامویی وجود دارد. این جزیره از جاذبه‌های توریستی دنیا به‌حساب می‌آیند.

سفر به تایلند

سفر به تایلند

سفر به تایلند همراه با تور

 برای سفر به تایلند تورهای بسیاری برنامه‌ریزی‌شده‌اند. مسافرین با پروازهای خارجی ازجمله قطر، امارات و عمان می‌توانند به تایلند پرواز کنند. راهنمای سفر به تایلند و نقشه این کشور در هنگام انجام امور مربوط به سفر به مسافران داده می‌شود. برای انجام کارهای مربوط به سفر به تایلند باید یک هفته زودتر تور خود را انتخاب کنید. بدون مراجعه حضوری به آژانس می‌توانید بلیط خود را رزرو کنید، کافی است که صفحه اول گذرنامه خود را به آژانس‌های مسافرتی فکس نمایید و یا از طریق ایمیل یا تلگرام مدارک لازم را برای آنها ارسال کنید.

ازآنجایی‌که تورها به‌صورت چارتری عمل می‌کنند، برنامه‌ریزی آن‌ها غیرقابل‌برگشت است، ازاین‌رو در انتخاب هتل و زمان سفر دقت لازم را داشته باشید و زمان‌بندی آن را کاملاً رعایت کنید.

در تور تایلند هتل‌ها زمان تحویل را ساعت ۱۴ و زمان تخلیه را ساعت ۱۲ اعلام کردند. هتل‌ها هیچ تعهدی نسبت به واگذاری اتاق تا قبل از ساعت ۱۴ ندارند. در سفر به تایلند همراه با تور بسیاری از کارهای مرتبط با اخذ ویزا را می‌توانید به آژانس‌های مسافرتی بسپارید. آن‌ها با گرفتن هزینه‌ای معادل ۲۴۰ هزار تومان ویزای فوری را تهیه می‌کنند و هزینه‌ای معادل ۲۲۰ هزار تومان برای ویزای معمولی دریافت می‌کنند.

نکات مهم در سفر به تایلند

 • چند نکته مهم و پایانی را در این بخش برای خوانندگان محترم مطرح می‌کنیم امیدواریم در سفر به تایلند برای آن‌ها مثمر ثمر واقع شود.
 • هیچ‌گاه پول خود را در فرودگاه‌های این کشور چنچ نکنید، چراکه این کار در فرودگاه‌های تایلند گران می‌باشد.
 • از سیم‌کارت‌های ایرانی در کشور تایلند کمتر استفاده کنید، هزینه‌های زیادی را برای شما متحمل می‌شوند.
 • حتی‌الامکان از فرودگاه‌ها خرید نکنید چراکه نسبت به اجناس داخل کشور گران‌تر عرضه می‌شوند.
 • در شهرهای بانکوک. پاتایا رستوران‌های ایرانی فعال به کار هستند از بابت غذا نگران نباشید.

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد.